Gündem

FIA, yarış direktörleriyle toplantı düzenledi

FIA, geçtiğimiz günlerde federasyonun himayesinde bulunan çeşitli şampiyonalarda çalışan 70’den fazla yarış direktörü ve yöneticinin bir araya geldiği yıllık toplantıyı gerçekleştirdi.

Cenevre’de gerçekleştirilen toplantıya, F1 yarış direktörü Charlie Whiting de başta olmak üzere 70’ten fazla yarış direktörü katıldı.

Toplantıda “International Sporting Code” tarafından yapılan değişiklikler ve bu değişikliklerin spora olan küresel etkisi görüşüldü.

Whiting, güvenlik aracı prosedürleri, başlangıç prosedürleri, pist düzeni ve pist sınırı gibi pek çok alanda görüşme fırsatı yakaladıklarını söylüyor

Whiting, “Bana göre toplantının en faydalı taraflarından birisi aynı işi farklı şekillerde nasıl yapabileceğiniz görmek oluyor.”

“Bazı sorunları çözebilmek için her zaman birden fazla bakış açısına sahip olmalı ve koşullara bağlı olarak doğru olanı seçmelisiniz.”

“Farklı seriler veya şampiyonlar başka yerlerde kullanılabilecek kendi özel yaklaşımlarını uyguluyorlar. Bu gerçekten çok değerli.” dedi.

Pist sınırları Whiting’in geri bildirim istediği alanlardan sadece biriydi. Geçen yıl Verstappen’in Raikkonen’i pist dışında geçip ceza alması uzun süre konuşulmuştu.

Motorsport

The post FIA, yarış direktörleriyle toplantı düzenledi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar