Gündem

F1 ve Pirelli, “Hot Laps” programını açıkladı

Formula 1 ve lastik tedarikçisi Pirelli, 2018 sezonunda taraftarların yarış pilotlarıyla yakınlaşmasını sağlamak amacıyla “Hot Laps” programı yapacağını açıkladı.

Liberty, Formula 1’in başına geçtiği günden bu yana taraftarlarla yönelik önemli değişiklikler yapmaya çalışıyor ve bunun son örneği bugün açıklanan “Hot Laps” programı oldu.

Açıklamaya göre -özel yarışmalara göre seçilecek taraftarlar- 2018 sezonunda F1 pilotlarıyla birlikte pistte tur atma şansı yakalayacaklar.

Bu etkinlik 21 yarışlık takvimin 10 yarışında gerçekleştirilirken ilki Bahreyn GP’sinde yapılacak.

Taraftarların hangi araç ve pilotlarla sürüş yapacağı da açıklandı.

Duyuruda taraftarların McLaren 720S ve Aston Martin Valkyrie araçlarında Fernando Alonso, Stoffel Vandoorne, Mika Hakkinen, Lando Norris, Daniel Ricciardo ve Max Verstappen gibi pilotlarla sürüş yapacağı açıklandı.

Oganizatörler gelecekte bu programa diğer otomobil üreticileri ve sürücülerin de katılacağını açıkladı.

F1’in Ticari Şefi Sean Bratches, “Taraftarlar, Pirelli Hot Laps Programı sayesinde yarış pistinde deneyim yaşamış olacak. Dünyanın en iyi araçlarıyla, en iyi pistlerde en iyi sürücülerle sürüş yapmak kesinlikle eşsiz bir fırsat.”

“Taraftarların çıkarlarına öncelik vermeye çalışıyoruz ve bu program bu yönde attığımız adımlardan sadece birisi. Bu aynı zamanda Pirelli ve Formula 1 takımlarına yardım etmeye yönelik çalışmalarımızı da gösteriyor.” dedi.

Taraftarların bu programa nasıl katılacağıyla ilgili daha fazla açıklama önümüzdeki haftalarda yapılacak.

Motorsport

The post F1 ve Pirelli, “Hot Laps” programını açıkladı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar