Gündem

Ericsson: Alfa Romeo Sauber orta gruba dönebilir

Sauber pilotu Marcus Ericsson, Alfa Romeo Sauber’in araçta yapacağı yeni değişikliklerle orta gruba dönebileceğine inanıyor.

2016 yılında yaşadıkları maddi sorunların ardından 2017 projesine çok geç başlayan Sauber, bir önceki yılın Ferrari motoruyla yarışma kararı almış ve sezona her anlamda dezavantajlı başlamıştı.

Sezon boyunca birkaç yarışta orta gruba yakın gözüken İsviçreli ekip, Azerbaycan ve İspanya’da Pascal Wehrlein ile puana ulaştı. Diğer yarışlarda ise gridin arkasında tek başına kaldı.

2018 yılında Ferrari’nin yeni motorunu kullanacak İsviçreli ekip, aynı zamanda Alfa Romeo’nun isim sponsorluğuyla mücadele edecek ve İtalyan şirketten teknik destek alacak.

Ericsson, takımın yeniden orta gruba dönmeyi hedeflediğini söyledi.

“Bence Ferrari’yi aynı motora sahip olmak, hem performans hem de kalite konusunda büyük bir adım atmamıza yardımcı olacak. Takım kendisine güveniyor ve çalışmalarını büyük bir istekle yapıyor.”

“Alfa Romeo gibi tarihi bir markanın Formula 1’e dönüşü harika. Bu Ferrari’nin azami destek sağladığının bir göstergesi daha.”

“Nerede olacağımızı söylemek zor. Haas ve Toro Rosso ile olmalıyız. Fakat önümüzdeki sezonla ilgili  öngörülemeyen pek çok şey var.”

“Bazı yarışlarda çok iyi gidebiliriz, Renault ve Force India ile puan savaşı verebiliriz. Bazı yarışlarda ise sorun yaşayabilir ve geriye düşebiliriz.”

“Hedefimiz orta grup içerisinde yer almak. Ama mücadelenin her yarış değişeceğini de biliyoruz. Bu yüzden yarış-yarış düşüneceğiz.”

“2017’de yaşadığımız tüm sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz ve bunun için oldukça iyi şekilde hazırlanacağız. Vasseur’un fikirleri çok net. Onun yönetiminde tüm bunların üstesinde geleceğimizden eminim.” dedi.

Takım arkadaşının kendisinden daha hafif olmasını değerlendiren Ericsson, “Vücudumda en ufak bir yağ bile yok. Ama uzun bir pilotum, maalesef uzun pilotlar bu sorunu yaşıyor. Doktor Ceccarelli ile antrenman çalışmaları yapıyorum. Kurtarabileceğim her gram benim için çok önemli.” dedi.

Motorsport

The post Ericsson: Alfa Romeo Sauber orta gruba dönebilir appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar