Gündem

Erdoğan’dan ‘Afrin iç siyasete malzeme olmamalı’ diyen Başbuğ’a tepki: Yazıklar olsun, gereken cevabı alacak

Partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlker Başbuğ’un “Afrin operasyonu siyaset malzemesi yapılmasın” açıklamalarına tepki gösterdi.

‘ONUN HADDİNE Mİ?’

NTV’nin aktardığına göre Erdoğan’ın ifadeleri şöyle:

“Ben bunu az önce duydum ve bir Genelkurmay Başkanı’ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Afrin’i siyasete malzeme edenler Başbuğ’un yanındakiler. Yazıklar olsun, gereken cevabı alacak.”

Erdoğan’ın Başbuğ’a yönelik tepkisini aktaran bazı gazeteciler de ‘Gereken cevabı alacak’ ifadesinin ‘Gereği yapılacak’ şeklinde olduğunu belirtti.

‘YUNANLILAR GENE ŞAŞIRDI’

Kardak kayalıkları açıklarında Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında gerginlik yaşandığı öne sürüldü. Türk botunun Yunan botuna çarptığı ifade edilen olay hakkında konuşan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Yunanlılar gene şaşırdı maalesef. Yunan botlarının Kardak’ta bu tür geliş gidişleri oldu. Biz başından itibaren Yunan tarafına, ‘Bu tür şeyleri yapmayın, etmeyin. Bizi sıkıntıya da sokmayın. Bu it dalaşını artık havada da bırakalım, denizde de bırakalım’ dedik. Bırakılmayınca da askerimiz görevini yapıyor. Yine dün gece böyle bir şey oldu. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadan iş bitirildi.”

Sputnik

The post Erdoğan’dan ‘Afrin iç siyasete malzeme olmamalı’ diyen Başbuğ’a tepki: Yazıklar olsun, gereken cevabı alacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar