Gündem

Curling sporuna ilgiyi arttıran ‘Rus Angelina Jolie’, ilk altın madalyasını kazandı

Dairesel bir taşın buz üstünde kaydırılarak hedefe ulaştırılmaya çalışıldığı ve dünyada pek de heyecanla takip edilen bir spor türü olmayan curling, bu yıl ilgi odağı oldu.

Oyunlara bağımsız olarak katılan Rus sporcular arasındaki Anastasiya Brizgalova, sporseverlerin dikkatini buz pistine topladı.

Brizgalova’yı Hollywood yıldızları Angelina Jolie ve Megan Fox’a benzeten Twitter kullanıcıları, artık curling izlemek için bir sebepleri olduğunu yazdı.

Tom Sica isimli kullanıcı “Hâlâ ABD’yi destekliyorum ama Rus curlingci Anastasya Brizgalova modele benziyor” ifadelelerini kullandı.

Brooke isimli kullanıcı da “Curlingin kel yaşlı adamlara göre bir spor olduğunu düşünüyordum ama Megan Fox’a benzeyen Anastasya Brizgalova ile aniden bu sporu sevmeye başladım” mesajını paylaştı.

Shannon da “Curlingi sevmek için başka bir nedene ihtiyacınız mı var?” tweet’ini gönderdi.

Omar Gobby ise “Sözümü geri alıyorum. Curlingi seviyorum” dedi.

James Stewart “Rus curling ikilisinin yöneten Anastasya Brizgalova, Angelina Jolie’nin süpürgeli 21 yaşındaki hali gibi” ifadelerini kullandı.

RUSYA’YA CURLİNG SPORUNDA İLK OLİMPİK MADALYAYI GETİRDİ

Çiftli yarışmalarda yaz aylarında evlendiği eşi Aleksandr Kruşelnitskiy ile oynayan Brizgalova, sadece güzelliğiyle değil, başarısıyla da adından söz ettirdi. Bronz madalyanın sahibi olan Brizgalova ve Kruşelnitskiy, Rusya’ya curling sporunda ilk olimpik madalyasını getirdi. Norveçli takıma karşı yarışan ikili 8:4 puan elde etti.

Olimpiyat Oyunları ile ilgili daha fazla bilgi için  özel dosyamızı takip edin.

Sputnik

The post Curling sporuna ilgiyi arttıran ‘Rus Angelina Jolie’, ilk altın madalyasını kazandı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar