Gündem

CHP’li Çakırözer’den NATO’ya çağrı: ‘ABD ile Türkiye’nin karşı karşıya gelmesi önlenmeli’

CHP’li Çakırözer yaptığı konuşmalarda ABD ve NATO yetkililerine, “Türkiye’nin güvenlik kaygılarını dikkate alma” çağrısı yaptı:

“Başta 60 yılık müttefikimiz ABD olmak üzere NATO ittifakındaki müttefiklerimiz Türkiye’nin, halkımızın güvenlik kaygılarını dikkate almalıdır. Türkiye’nin özellikle de Suriye’deki iç savaştan kaynaklanan terör ve diğer tehditlere karşı güvenliğini sağlamasına müttefikleri mutlaka katkı sağlamalıdır”

ABD ile Türkiye’nin karşı karşıya gelmesinin önlenmesi gerektiğini belirten Çakırözer, “ABD’nin, diğer müttefiklerimizin ve NATO ittifakının Türkiye’nin güvenlik kaygılarına kayıtsız kalması, hem müttefikimiz ABD’ye hem de asli unsuru olduğumuz NATO ittifakına Türk halkının tepkisine neden olmaktadır. NATO’nun iki önemli müttefikinin karşı karşıya gelmesi, çatışması mutlaka önlenmelidir. Bunu sağlamak hem iki ülkenin hem de NATO’nun çıkarınadır” ifadelerini kullandı.

Sputnik

The post CHP’li Çakırözer’den NATO’ya çağrı: ‘ABD ile Türkiye’nin karşı karşıya gelmesi önlenmeli’ appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar