Gündem

Carey: Formula E, Formula 1’in rakibi olamaz

Formula 1’in patronu Chase Carey, Formula E’nin CEO’su Alejandro Agag’ın yorumlarını önemsemiyor.

Formula 1’in Liberty Media yönetimi altında özellikle pazarlama tarafında yaptığı hamleler taraftarların tepkisini çekerken, Formula E’nin CEO’su Aljeandro Agag, Formula 1’in kendilerini kopyaladığını iddia etmişti.

Agag, “Formula 1’in yaptıklarına bakın, bizim yaptığımız pek çok şeyi kopyalıyorlar. Belki de bu bir tesadüftür!” demişti.

Ayrıca “Bundan 20 yıl sonra Formula E’den daha büyük bir seri olacağına inanmıyorum. Dünya elektrikli araçlara dönüyor. Formula E, gelecekte motorsporlarının ana şampiyonası haline gelecek çünkü bu endüstriye bağlı bir şampiyona.” diyerek, Formula E’nin Formula 1’in önüne geçeceğini de söylemişti.

Bu yorumları değerlendirmesi istenen Chase Carey, “”Öncelikle onun geleceği görme yeteneğine sahip olması mutluluk verici.”

“Formula E ile rakip değiliz. Bu hepimiz için önemli bir seri çünkü doğayı temsil ediyor. Fakat bunu bir spor mücadelesinden çok bir sokak partisi olarak görüyorum.”

“Oraya giden insanlar zevk aldığını söylüyor çünkü müzik dinliyorlar ve lezzetli yemekler yiyorlar.”

“Diğer tarafta Formula 1’e bakarsanız, bu dünyaca ünlü ve önemli bir spor etkinliği. Dünya genelinde takip ediliyor ve artık sporu yeni bir düzeye getirme şansına sahibiz.”

“Başka serilerin bize yardımcı olabileceğine inanıyoruz çünkü ilgi oluşturabiliyorlar. Fakat Formula 1 en tepededir ve öyle kalacak.”  dedi.

Motorsport

The post Carey: Formula E, Formula 1’in rakibi olamaz appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar