Gündem

Carey, 2018’de McLaren ve Alonso’nun zirveye dönmesini umuyor

Chase Carey, Renault motoruna geçen McLaren’ın yeni sezonda daha rekabetçi olmasını umuyor.

Formula 1 tarihinin istatistiksel anlamda en başarılı ikinci takımı McLaren, son üç yılda galibiyet/podyum alamazken, son pilotlar şampiyonluğunu 10 yıl önce Lewis Hamilton’la aldı.

Honda ile kötü geçen üç yılın ardından tarihinde ilk kez Renault motuna geçecek İngiliz takımın yeniden güçlü bir performans göstermesi bekleniyor.

Konu hakkında konuşan F1’in yöneticisi Chase Carey, McLaren’ın yeniden güçlü olmasını bekliyor.

“Yeni Renault motoruyla yeni bir enerji yakalamalarını umuyoruz. Umarım son yıllardan daha başarılı olabilirler.”

“Fernando’yu hepimiz seviyoruz ve onu takip ediyoruz. Geçen yıl Rusya’da ısınma turunda kaldığı zaman durum onun için gerçekten çok zordu.”

İnsanların V12 motorları ve Senna-Prost gibi mücadeleleri özlemesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Carey, “Motor konusuna katılıyorum, daha fazla sese ihtiyacımız var. Fakat geri kalanı için aynı şeyi söyleyemem. Hamilton veya Verstappen harika isimler değil mi? Sırf onları görmek için pistlere gelen binlerce kişi var.”

“Onlar bugünün kahramanları. F1’in popülaritesine katkıda bulunuyorlar. Zamanı durduramazsınız, aynı şeyleri tekrar yaşayamazsınız. Dünya değişiyor, tarihe saygı göstermeliyiz ama değişimden de korkmamalıyız.”

Carey son olarak Ecclestone ile ilgili şunları söyledi: “Bernie döneminde spor gerçekten yüksek seviyelere geldi ama son on yılda iyi şeyler yaptığını sanmıyorum.” 

Motorsport

The post Carey, 2018’de McLaren ve Alonso’nun zirveye dönmesini umuyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar