Gündem

Button, WEC takviminin Alonso için değişmesine tepki gösterdi

Jenson Button, Fernando Alonso için öne çekilen Fuji WEC yarışı nedeniyle pek çok pilotun IMSA’da mücadele edemeyeceğini söyledi.

WEC organizatörleri geçtiğimiz günlerde Fuji WEC yarışını Alonso’nun katılabilmesi için öne çektiklerini açıkladılar.

Yayınlanan ilk takvimde Japonya yarışının 12-14 Ekim tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştı, ancak WEC, Petit Le Mans yarışıyla çakışma olmaması için yarışın bir hafta ileriye atılmasına karar verdi.

Fakat bu kez de yarış F1 Amerika GP’siyle çakışıyordu ve durum böyle olunca Alonso yarışa katılamayacaktı.

Fuji, Alonso’nun Toyota ile WEC’de mücadele edebilmesi için yarışın orijinal tarihine geri dönmesini istedi ve bu karar kabul gördü.

Yarışın Petit Le Mans yarışıyla çakışması, Amerika merkezli seride yarışmayı planlayan pek çok sürücü için oldukça kötü bir haber oldu.

WEC patronu: Alonso’nun Fuji’yi kaçırması düşünülemezdi

Pek çok pilot bu karara tepki gösterirken, bunlardan birisi de eski McLaren F1 pilotun ve 2009 F1 dünya şampiyonu Jenson Button’dı.

Button, “Yarış tarihinin bir pilot için değiştirilmesi kesinlikle utanç verici.”

“Bu değişiklik, -takvime göre- sözleşme yapan pek çok sürücüye zarar veriyor. Ayrıca IMSA ve Super GT gibi diğer kategorilerinin taraftar kitlesini olumsuz etkiliyor.” dedi.

Toyota’dan Mike Conway, Rebellion’dan Bruno Senna, DragonSpeed takımından Renger van der Zande, Ford’dan Harry  Tincknell ve Olivier Pla gibi isimler iki seriden birisinde yarışmak zorunda kalacak.

Motorsport

The post Button, WEC takviminin Alonso için değişmesine tepki gösterdi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar