Gündem

Brown, grid çocukları konseptini destekliyor

McLaren yöneticisi Zak Brown, grid kızlarının yerine gelen grid çocuklarının Formula 1 için oldukça iyi bir hamle olduğunu düşünüyor.

Geçen yıl sporu satılan alan Liberty, o günden bu yana görsel anlamda çeşitli değişilikler yapıyor ve geçen yıldan bu yana grid kızlarını kaldırma konusunda çeşitli çalışmalar yapıyordu.

Geçtiğimiz hafta grid kızları Formula 1’den resmen kaldırılırken, yerini grid çocukları aldı.

Bu kararla alt kategorilerde yarışan genç pilotlar yetenek ve çekilişe göre Formula 1 gridinde yer alma hakkı kazanacak.

Çocukların seçilmesiyle ilgili bazı endişeler bulunmasına karşın, pazarlama konusundaki başarılarıyla bilinen McLaren yöneticisi Zak Brown, kararı desteklediğini söyledi.

Brown, “Çocukları yarış gridine davet etmenin oldukça iyi bir karar olduğunu düşünüyorum. Bunu kendi deneyimlerinde yola çıkar söylüyorum.”

“Büyük büyük bir beyzbol taraftarıyım ve küçükken bir maç için sahaya çıkmıştım. Okula gittiğimde bana gösterilen ilgi gerçekten dikkat çekiciydi.”

“Çocuklar bunun hakkında konuşuyordu ve heyecan vericiydi. Bütün sınıf ‘Zak beyzbol oynayacak, herkes onu TV’den izlemeli’ diyordu. Bu kesinlikle heyecan vericiydi.”

“Bence grid çocuklarına sahip olmak aynı heyecan ve enerjiyi yaratacak. Genç taraftarlar okulda bunun hakkında konuşacak. Bence bu gerçekten iyi bir fikir.” dedi.

Brown, grid kızlarının kalkmasıyla ilgili ise şöyle konuştu: “Onları değiştirmek zorunda mıydık? Bence Formula 1’de değişmesi gereken pek çok şey var. Yapmamız gereken şeylerden birisi genç taraftarlara odaklanmaktı.” 

Motorsport

The post Brown, grid çocukları konseptini destekliyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar