Gündem

Brown: Ferrari, F1’den aldığı “orantısız” parayı korumak istiyor

McLaren yöneticisi Zak Brown, Liberty ve Ferrari arasında yaşanan sorunları yorumlarken, İtalyan takımının aldığı parayı “orantısız” olarak yorumladı.

Liberty, Formula 1’in başına geçtiği günden bu yana spordaki gelir dağılımının adil olmadığını söylerken, gelecekte bunun değişeceğini söylüyor.

Bundan en büyük zararı Ferrari’nin görmesi bekleniyor çünkü İtalyan takım, ilk günden bu yana sporda olduğu için herkesten daha fazla kazanıyor.

Ayrıca 1980’li yıllardaki ilk Concorde Anlaşması’yla veto hakkına sahip olan İtalyan takımın yeni anlaşmayla bu hakkı da kaybetmesi gündemde.

Tüm bunlar Liberty-Ferrari geriliminin artmasına neden oluyor.

Konu hakkında konuşan Brown, “Ferrari ve Liberty Media’nın tartışma yaşaması bir noktada kaçınılmaz hale gelmişti. Ferrari gelirlerini korumaya çalışıyor çünkü orantısız para alıyor.”

“Hepimiz bu takımı diğerlerinden daha fazla şey yaptığının farkındayız, ilk günden beri buradalar ve sporun gelişimine katkı sağladılar. Bunun için onları ödüllendirmemiz gerekiyor.”

“Fakat mevcut durumun çok dengesiz olduğunu düşünüyorum. Liberty sadece Formula 1’in çıkarlarına hareket etmek istiyor.” dedi.

Renault motoru, Mercedes’le karşılaştırılabilir

Öte yandan Brown, McLaren’ın Renault motoruyla iyi durumda olacağını söyledi.

“Renault’nun güç ünitesi Mercedes’le karşılaştırılabilir seviyede. Geçen yıl Red Bull’la üç galibiyet almayı başardılar. Bunu görmek güzel.”

“Güç sıralamasında üçüncü sırada gözüksek bile, motorların performansının oldukça yakın olduğuna inanıyorum.”

Motorsport

The post Brown: Ferrari, F1’den aldığı “orantısız” parayı korumak istiyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar