Gündem

Brown: Alonso yeniden şampiyon olabilir

McLaren’ın patronu Zak Brown, Fernando Alonso’nun yeniden şampiyon olabilecek durumda olduğunu düşünüyor.

Renault’da elde ettiği son şampiyonluğun üzerinden 12 yıl geçen Alonso, yeni sezonda iyi bir araca sahip olmayı ve yeniden zirve için yarışmayı umuyor.

İspanyol pilot son yıllarda gerilerde kalmasına rağmen zaman zaman iyi sonuçlara imza atmış ve yeteneklerini sürekli göstermişti.

Renault motoru sayesinde önemli bir adım atacaklarını söyleyen Brown, 36 yaşındaki pilotun şampiyon olabilecek durumda olduğunu dile getirdi.

“Fernando’nun inanılmaz bir pilot olduğunu görebiliyorum. McLaren’a gelmeden önce kendisiyle tanışmıyordum ancak bazen onunla çalışmanın kolay olmadığını duyuyordum.”

“Buraya gelip, onunla çalışmaya başladığım zaman bu gerçekten çok hoştu. Benim için tamamen olumlu bir deneyim oluyor, bundan çok memnunum.”

“Bence yeniden dünya şampiyonu olabilir, ancak bunun bu yıl olacağını sanmıyorum. Bu konuda bir şey söylemek çok zor.”

“Gelecekte neden olmasın? Yine şampiyon olabileceğinden hiç şüphem yok. Eğer kendisine galibiyetler alabilecek bir araç verirsek o da bir sürücü olarak farkını koyar ve üstüne düşeni fazlasıyla yapar. Şu anda her zamankinden daha iyi durumda.”

Alonso’nun Vandoorne dışında hangi pilotla şampiyonluk mücadelesi vermesini istediği sorusuna Brown, “Sanırım Hamilton’la. Aralarında son derece sert bir mücadele olurdu!” yanıtını verdi.

Motorsport

The post Brown: Alonso yeniden şampiyon olabilir appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar