Gündem

Bahçeli: Yüzde 10 barajı diline dolayanlar 15 Temmuz’un başarısızlığına sevinenlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da düzenlenen il ve ilçe başkanları toplantısında konuştu.

MHP’nin yüzde 10’luk baraj sorunu olmadığını savunan Bahçeli, şunları söyledi:

“Baraj sorunu yaşadığımızı söyleyenler, barajın yüzde 50 artı 1’e çıktığını ne zaman idrak edecek. Yüzde 10’u ağızlarında sakız gibi çiğneyenler ittifaktan medet umduğumuzu yüzsüzce dillerine dolayanlar 15 Temmuz FETÖ ihanetinin yarım kalmasına üzülenlerden başkası değildir. MHP’nin baraj sorunu yok diyorum, kalın ve kabuk kafaları almıyor. MHP büyüyor güçleniyor diyorum 3 maymunu oynuyorlar. Kıskananlar çatlasın, çekemeyenler patlasın diyorum. Çatlaya çatlaya patlaya patlaya görmüyorlar.”

‘SEN NEYİ DOĞRU BULUYORSUN KILIÇDAROĞLU?’

Bahçeli, “Afrin’in içerisine girilmesini doğru bulmuyorum” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da şu sözlerle yüklendi:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Afrin’in içine girilmesini doğru bulmuyormuş. Sen neyi doğru buluyorsun Kılıçdaroğlu. ABD’nin IŞİD’e karşı sürdürdüğü operasyonun komutanı YPG’lilere kahraman diyor, duydun mu? Afrin’e girmeyin demek terör örgütlerine el sallamaktır. Bu tarihi gaflet Atatürk’ün kemiklerini sızlatmaktır. Yarın bir gün Hatay’dan Kilis’ten çıkın derse nereye kaçacaksınız? Terör örgütleri bu kadar mı gözünüzü boyadı. Ana muhalefet partisinin jeopolitik arıza vermesi felakettir.” 

Sputnik

The post Bahçeli: Yüzde 10 barajı diline dolayanlar 15 Temmuz’un başarısızlığına sevinenlerdir appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar