Gündem

Aston Martin: F1 motoru konusunda Cosworth ile ortaklık yapabiliriz

Aston Martin’in CEO’su Andy Palmer, F1 motoru üretme konusunda Cosworth ile ortaklık kurabileceklerini söyledi.

Aston Martin, 2021 sonrasında Formula 1’e motor üreticisi olarak girmek istiyor ve bunu tek başına yapamayacakları için bağımsız bir üreticiyle çalışabileceklerini açıklamıştı.

Cosworth, F1 motoru projesinde Aston Martin ile çalışmaya sıcak baktığını ve İngiliz üretici ile bu konuyla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıklamıştı.

Motorsport.com’a konuşan Cosworth’ün patronu Bruce Wood, “Aston ile çalışmayı isteriz. Aston’la uzun yıllardır pek çok proje gerçekleştirdik, Red Bull takımı ile yakından çalışıyoruz ve Valkyrie projesinde de beraberdik, yani mantıklı bir karar. Aston başka birinin motorunu alıp üzerine kendi markasını yapıştırmaktan başka bir şey yapmak istediği konusunda başından beri açık davrandı. Aynı zamanda tüm tasarımı kendileri yapmak istemediklerini söylediler, yani burada bir uyum var ve tartışmaların yaşandığı nokta da tam burası.” demişti.

Aston Martin kanadından da benzer bir açıklama geldi. Takımın CEO’su Andy Palmer, eski F1 motor tedarikçisiyle ortaklık kurmaya sıcak baktıklarını açıkladı.

Palmer, “Cosworth, Valkyrie otomobil projesinin önemli ortaklarından birisiydi ve onlarla zaten yakın bağlara sahibiz. V12 motoru üretme konusunda yakından çalışıyoruz.”

“Aramızdaki ilişkiyi Formula 1 projesine taşımak mantıklı olabilir. Bu düşünebileceğimiz fikirlerden birisi. Bunu tartışacağız.” dedi.

Motorsport

The post Aston Martin: F1 motoru konusunda Cosworth ile ortaklık yapabiliriz appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar