Gündem

Andrey Stenin Yarışması’nın bu yılki toplam ödül tutarı 3 milyon ruble

Yarışmada birincilik, ikincilik ve üçüncülük kazanan yarışmacılara sırasıyla 100 bin (yaklaşık 1.7 bin dolar), 75 bin (yaklaşık 1.3 bin dolar) ve 50 bin ruble (yaklaşık 860 dolar) verilecek. Stenin Yarışması’nın ana ödülü olan Grand Prix Ödülüne layık görülecek yarışmacı  ise 700 bin ruble (yaklaşık 12 bin dolar) alacak. 2018 yılki yarışmanın toplam ödül tutarının arttırılması, yarışmanın uluslararası ortakları olan Şanghay Birleşik Medya Grubu (SUMG) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin katkısıyla mümkün oldu.

Andrey Stenin Yarışması’nın küratörü ve Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı Görsel Projeler Bölümü Yöneticisi Oksana Oleynik, yarışmanın temel amacının  genç yetenekli  fotoğrafçılara destek verip kendi projelerini geliştirme imkanını sağlamak olduğunu kaydetti.

Yarışmanın jüri üyeleri,  dünyanın dört bir yerinden 18-33 yaş arasındaki foto muhabirlerinin 28 Şubat 2018 tarihine kadar stenincontest.com sitesine  gönderecekleri çalışmaların arasından en iyilerini seçecek. Stenin Yarışması, Rusya’da uluslararası basın fotoğrafçılığı alanında yeni isimler tanıtan ve bu alandaki çalışmaların kalite kriterlerini belirleyen tek  platform olma özelliği  taşıyor.

2018 yılında yarışma “Ana haberler”,  “Spor” ve “Gezegenim” ve ‘Portre. Günümüzün Bir Kahramanı’ olmak üzere dört kategoride düzenlenecek. Bu yıl yarışmacılar her kategoride yarışmanın jürisine üç çalışmasını sunabilecek. Jüri üyelerinin oylaması sonucunda her kategoride kazanan ve dereceye giren üç çalışma belirlenecek ve Yarışmanın Grand Prix Ödülü verilecek.

Yarışmanın uluslararası bilgi ortakları arasında Sputnik Haber Ajansı ve Radyo, Askanews Haber Ajansı, Independent Media, Notimex, Xinhua, ANA, haber ajansları, RT kanalı ve haber portalı, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), TeleSUR uluslararası haber platformu, Chinadaily.com.cn internet gazetesi, Frontline dergisi yer aldı, AlYoum AlSabee. Yarışmaya ayrıca ‘AkademiaFotografii’, GeoFoto ajansları, Photo-study.ru portalı,  YOung JOurnalists portalı, Moskova Gazeteciler Derneği, Öğrenci ve Gençlik Medya Kuruluşları Birliği, Fotoistanbul, Kolga Tbilisi Photo ve PhotoVisa festivalleri enformasyon desteği verdi.

Sputnik

The post Andrey Stenin Yarışması’nın bu yılki toplam ödül tutarı 3 milyon ruble appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar