Gündem

Anastasiadis: Bugün ideolojik farklılıklarımızı bir kenara bırakıyorum

Kıbrıs’ı 5 yıl daha yönetecek Anastasiadis, zafer konuşmasını Lefkoşa’daki Tasos Papadopulos Özgürlük Stadyumu’nda düzenlen resmi törende yaptı. Anastasiadis, parti üyelerine, ailesine ve seçimlerde oy veren vatandaşlara teşekkür ederek, “Bugün halk, güçlerimizi birleştirmek için bana önemli bir yetki verdi. Kampanya döneminde ne denmiş olursa olsun bugün ideolojik farklılıklarımızı bir kenara bırakıyorum” dedi.

‘KIBRISLI TÜRKLERİN MAKUL HASSASİYETLERİNİ DE GÖZ ÖNÜNDE TUTACAK BİR ÇÖZÜM’

Kıbrıs meselesini ‘ilk önceliği’ olarak niteleyen Anastasiadis, Kıbrıslı Rumların endişe ve güvenlik kaygılarının yanı sıra Kıbrıslı Türklerin de ‘makul hassasiyetlerini’ göz önünde tutacak bir çözüm için çalışacağını kaydetti.

Seçimi kaybeden Stravros Malas ise halkın kararına saygı göstereceğini söyledi. Malas, destekçilerine teşekkür ederek, “Mücadelemiz ne sandıkta başlamıştı ne de orada sona erdi. Kıbrıs’ı yeniden birleştirmek ve sosyal adaleti sağlamak için mücadelemiz devam edecek.” şeklinde konuştu.

Güney Kıbrıslıların sandık başına gittiği seçimlerin resmi olmayan kesin sonuçlarına göre, Anastasiadis oyların yüzde 56’sını, rakibi Malas ise oyların yüzde 44’ünü almıştı. 

Sputnik

The post Anastasiadis: Bugün ideolojik farklılıklarımızı bir kenara bırakıyorum appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar