Gündem

AK Parti Sözcüsü Ünal: IŞİD’in, 400 PYD’liyi serbest bıraktığı teyit edildi

Ünal’ın açıklamasında öne çıkanlar şöyle:

  • “Fırat Kalkanı Harekatı 6 ay sürdü 3 bin DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi. Bu süreçte hiç kimsenin sivillere dönük hassasiyet açıklamasına şahit oldunuz mu, hayır. Aynı şekilde Zeytin Dalı Harekatı’nda da azami hassasiyet gösterdiği halde söz konusu PYD/PKK olduğunda Avrupalı dostların harekete geçtiğini, karalama propagandasına başladığını görüyoruz.
  • ÖSO tartışmalarına CHP devam ediyor. Bu konuda CHP’den sağduyulu bir ses yükseldi. ÖSO’nun TSK ile harekatta bulunmasının önemli olduğunu açıkladı, Dursun Çiçek. CHP’nin kendi içindeki bu durum siyasi açıdan çok seslilik değil, çoklu kişilik bozukluğuna dönüşmüş durumda. Israrla CHP’nin son 3 yıldan bu yana kullandığı temel argümanlardan biri Türkiye’nin DEAŞ desteğiydi.
  • Biz Rakka’da PYD/YPG ile DEAŞ’ın ilişkisini ortaya koymuştuk. Bu konuda yeni bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Rakka, Afrin ve Deyriz Zor’da 400 DEAŞ’lı militanı PYD’nin Türkiye’ye karşı savaşma şartıyla serbest bıraktığı bilgisini sizinle paylaşmak istiyorum. Bölgedeki PYD’nin baskı ve zulmü devam ediyor.

‘YENİ İSTANBUL İL BAŞKANIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ’

  • Bugün İstanbul İl Başkanımız görevinden ayrıldığını açıkladı. Hizmetlerinden dolayı Selim Temurci’ye teşekürlerimizi iletiyoruz. Ataması yapılan yeni başkanımız Bayram Şenocak beye başarılar diliyoruz. 47 il ve 835 ilçede kongrelerimizi tamamladık. Nisan ayına kadar bütün kongrelerimizi tamamlamayı planlıyoruz.

‘YEREL SEÇİMLERE DAİR ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR’

  • Seçim pusulasına ilişkin çalışmamız devam ediyor. Yerel seçimler tek zarf, tek sandık üzerinden yapılacak.

‘YÜZDE 10 SEÇİM BARAJI ÜZERİNDE MUTABAKAT OLUŞTU’

  • Yüzde 10 barajının korunması konusunda mutabakat oluştu.

AB İLE VİZE SERBESTİSİ

  • Bu teklif rutin dışı bir teklif değil. AB ile sürdürülen ilişkiler çerçevesinde süreç içerisinde yapılması gereken bir başvurudan ibaret. TBMM’ye gelmesini beklediğimiz bir düzenleme yok.

ABD İLE MENBİÇ GERİLİMİ

Sputnik

The post AK Parti Sözcüsü Ünal: IŞİD’in, 400 PYD’liyi serbest bıraktığı teyit edildi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar