Gündem

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci istifa etti

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda kameraların karşısına geçen Temurci, “Onurla geldim, onurla ayrılıyorum” ifadesini kullandı.

‘DÜN GECE GENEL MERKEZDEN ARADILAR’

Dün gece AK Parti Genel Merkezi’den arandığını söyleyerek sözlerine başlayan Selim Temurci, “Bugün çok özel bir gün benim için. Dün gece 11’e çeyrek kala genel merkezden arandığımda dün 8 Şubat’tı. Bugün 9 Şubat. Çok güzel tevafuk. Tam 3 yıl sonra bu buluşmayı bizlere nasip eden Allah’a hamdolsun. Çocuk denecek yaşlardan siyasetin içindeyim. Genelde çok metine bağlı konuşmam ama tavsiyelere de uyarım. Bugün metine bağlı konuşmamı istedi arkadaşlar. Ağırlıklı olarak metine bağlı kalacağım. Ama bazı duygularımı da paylaşacağım” dedi.

“Elbette il başkanları olarak son 3 yıl sorumlukları itibarıyla çok ayrıcalıklı yere sahiptir” diyen Temurci, “3 yıl adeta ülke tarihinin yazıldığı dönem oldu. Bizler bu döneme şahitlik ettik. Genel başkan değişikliğinden sonra yeni dönem başladı İstanbul teşkilatları için. Bir yandan kendi içimizde büyük imtihan diğer taraftan yeni Türkiye hedefleri için hep birlikte nefisleri bir yere koyup çok daha fazla çalışmak zamanıydı” ifadelerini kullandı.

‘RECEP TAYYİP ERDOĞAN’LARIN DURDURALAMAYACAĞINI HAYKIRDIK’

Temurci, “Bu üç yılı, ben üç farklı dönemde değerlendiriyorum. 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu, Cumhurbaşkanımızın ikinci kez partimizin başına genel başkan olması… 7 Haziran seçimleri bu iş burada bitmeyen diyen bir teşkilatın başkanıydım. 1 Kasım hepimiz için bayram oldu. Yine bu kürsüde hep birlikte bu coğrafyada Recep Tayyip Erdoğan’ların durdurulamayacağını bu kürsüde haykırdık” dedi.

15 Temmuz darbe girişimine değinen Temurci, şöyle devam etti: “Hiçbirimiz 15 Temmuz’da gerçekleşen ihaneti beklemiyordu. O gece bu bina direnişin ilk kıvılcımının verildiği merkezlerden biri oldu. Biz o gece milletine, devletine, davasına, liderine sahip çıkmak için ilk çıkan teşkilat olduk. Seçimlerden konuşuyoruz, 15 Temmuz AK Parti İl Teşkilatlarının kazandığı en büyük zaferdir.”

‘REFERANDUM SÜRECİNDE OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞMA ORTAYA KOYDUK’

16 Nisan referandumuna da değinen Temurci, şunları söyledi: “Ben İstanbul’da üç yılda bütün zorluklara rağmen destan yazan, en büyük destanını yazan teşkilatımızın her bir ferdine teşekkür ediyorum. 16 Nisan referandumunda İstanbul, evet bloğunun en büyük oy oranıyla gerçekleştirdiği illerden birisi olmuştur. Bu teşkilat referandum sürecinde olağanüstü bir çalışma ortaya koymuştur.”

‘BİZİM DAVAMIZ RAKAMLARA SIĞMAYACAK KADAR BÜYÜKTÜR’

Daha önce Kadir Topbaş’ın da İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı görevini bıraktığını hatırlatan Temurci, “Bizim davamız rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davadır. Davamız bizim hayatımızdır, davamız bizim geleceğimizdir. AK Parti teşkilatları olarak yeni bir imtihanla karşı karşıyayız. Kişisel hukukların, dava hukukun korunması, bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir. Ülkemiz 2019 seçimlerine doğru hızla yol alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız görevden ayrıldı. Birilerinin adamı değil, tüm kardeşlerimizi kucaklayarak bu davanın adamı olmak bizim misyonumuz olmuştur. Onurla, şerefle geldiğimiz AK Parti İl Başkanlığı görevinden onurla ayrılıyorum” dedi.

ERDOĞAN ELİNİ SIKMAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti İstanbul İl yönetimini ziyareti sırasında elini sıkmadığı İl Başkanı Temurci, daha önce istifa etmiş ancak, “Şu an zamanı değil” denilerek geri çevrilmişti.

Sputnik

The post AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci istifa etti appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar