Gündem

Afrin operasyonu paylaşımı ve protestolarında 666 gözaltı

İçişleri Bakanlığı, bir haftalık değerlendirme raporunu açıkladı. Buna göre, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ile İç Güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 1.053 operasyon yapıldı.

Terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 1.002 terör, 3.939 Uyuşturucu ve Kaçakçılık suçlarından ve 31 Düzensiz Göçle Mücadele Kapsamında olmak üzere toplam 4.972 kişi gözaltına alındı.

ZEYTİN DALI HAREKATI GÖZALTILARI

İçişleri Bakanlığı açıklamasında, “Zeytin Dalı Harekâtına yönelik harekât başlangıcından itibaren sosyal medyadan terör propagandası yapan 474 şahıs ile protesto eylemlerine katılan 192 şahıs olmak üzere toplam 666 şahıs gözaltına alınmıştır” denildi.

Bakanlık, ayrıca terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 655 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapıldığını bildirdi.

Tespit edilen 243 kişi hakkında yasal işlem uygulandığını kaydetti.

Sputnik

The post Afrin operasyonu paylaşımı ve protestolarında 666 gözaltı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar