Gündem

Adalet Bakanı Gül: AP kendi işine baksın

Kanal 7’de bir programa katılan Gül, AP’de kabul edilen ‘Türkiye’de Mevcut İnsan Hakları Durumu’ başlıklı karara ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

AP’nin bu kararını kabul etmenin mümkün olmadığını söyleyen Gül, Türkiye’de yargının bağımsız ve tarafsız olduğunu, hiçbir güç ya da kesimin yargıya talimat veremeyeceğini savunarak Türkiye’de hukuk mekanizmasının itiraz yollarıyla çok zengin işlediği görüşünü dile getirdi.

‘HERKES TUTUKLANSIN DİYE BİR ŞEY YOK’

Gül, şöyle devam etti:

“Elbette tutukluluk istisnadır. ‘Herkes tutuklansın’ diye bir şey yok. Tutuklama sebepleri kanunda vardır. Bunu savcı gördüyse talep eder, mahkeme de gördüyse karar verir. Ama bunları bilecek olan o dosyanın sahibi hakim ve savcıdır. Bunu ne Adalet Bakanı bilir ne Başbakan bilir ne hükümet ne gazeteci bilir. Eksik, hatalı olduysa Türkiye’de hukuk işlemektedir. Avrupa Parlamentosu kendi işine baksın. Türkiye terörle mücadele ederken, DEAŞ’la mücadele ederken, Mehmetçikleri orada sınırda Türkiye’nin, NATO’nun, insanlığın nöbetini tutarken, Türkiye’ye hiçbir şekilde destek açıklaması yapmayanlar kalkıp Türkiye’ye laf söylemesin. Kalkıp bir başka kişinin Türkiye’nin yargı yetkisiyle ilgili ‘Şöyle olsun, böyle olsun, şunlar niye tutuklu, bunlar niye değil’ diye söylemesi asla kabul edilebilir bir şey değil.Sputnik

The post Adalet Bakanı Gül: AP kendi işine baksın appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar