Gündem

Volgograd ve Saransk’ta, 2018 Dünya Kupası için ‘misafirperverlik merkezleri’

Volgograd Valisi Andrey Boçarov, 2018 FIFA Dünya Kupası için kente gelecek yabancı futbolseverlere hizmet gösterecek misafirperverlik merkezi açacaklarını belirtti.

Rus medyasına konuşan Boçarov, “Merkez, kentte son maçların oynanacağı haziran sonuna kadar yabancı turist ve futbolseverlere hizmet sağlayacak. Burada maç bileti alınabilecek, program ve futbolseverler festivali ile ilgili her türlü bilgi alınabilecek, tercüman hizmeti alınabilecek” dedi.

Misafirperverlik merkezi konseptinin henüz tasarım aşamasında olduğunu belirten vali, “Volgograd’ın misafirleri bu merkezde yararlı bilgi ve gerçek yardım alabilecek. Merkezin temelini FIFA bilet kasası ve toplu taşıma araçlarının programını ve kentteki otellerle ilgili bilgiyi içeren interaktif ekran oluşturacak” ifadelerini kullandı.

SARANSK: FUTBOL BAYRAMI CADDELERDE OLACAK

Saransk Belediye Başkanı Pyotr Tultayev, 2018 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak en küçük kent olmalarını yararlarına çevirmeleri gerektiğini belirtti.

2018 FIFA Dünya Kupası için kentte yapılan hazırlıkları anlatan Tultayev, “Futbol bayramı havası cadde ve meydanlarımızda yoğunlaşacak. Bunun için sadece yetkililerin ve belediye hizmetlerinin değil tüm Saransk sakinlerinin de çok çaba göstermesi gerekiyor” dedi.

Saransk’ta özel misafirperverlik bölgesi açılacağı açıklanırken, burada futbolseverler için bir kafenin çalışacağı ve çeşitli eğlence programlarının organize edileceği aktarıldı.

Sputnik

The post Volgograd ve Saransk’ta, 2018 Dünya Kupası için ‘misafirperverlik merkezleri’ appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar