Gündem

Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki, Türkiye’ye dönmeyecek

DW Türkçe’nin aktardığına göre Naki’nin avukatı Stephan Kuhn, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada Naki’nin, ailesinin ve çevresinin kararı doğrultusunda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan sözleşmesini bitireceğini ve Almanya’da kalacağını söyledi. Avukat Kuhn, Naki’nin gelecek planlarına yönelik ise açıklama yapmadı.

28 yaşındaki futbolcu, 7 Ocak gecesi Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Düren yakınlarında otobanda seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramıştı.

‘AYRIMCILIK VE İDEOLOJİK PROPAGANDA’ SEBEBİYLE PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Öte yandan Naki, sosyal medyada Almanya’nın Köln kentinde yarın düzenlenecek Afrin protestolarına katılım çağrısı yaptığı paylaşımı sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü futbolcusu DENİZ NAKİ’nin çeşitli internet sitelerinde yayınlanan açıklamaları suretiyle “ayrımcılık ve ideolojik propagandası” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 42. maddesi uyarınca 28.01.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Sputnik

The post Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki, Türkiye’ye dönmeyecek appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar