Gündem

Sarraf davasında jüri yeniden toplandı

Halkbank eski Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla ve İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’ın suçlu olup olmadığına karar vermek için jüri, Noel tatili sonrasında yeniden bir araya geldi. Sarraf’ın 7 gün süren ifadelerinin de yer aldığı duruşmalar geçtiğimiz ay sona ermiş, 22 Aralık’ta sona eren duruşmaların sonrasında 12 kişilik jüri heyeti kara için toplanmıştı. Ancak Noel tatilinin başlamasına kadar geçen sürede jürinin karara varamaması nedeniyle değerlendirmeye 3 Ocak’a kadar ara verilmişti.

Reuters’ın son dakika geçtiği haberde, jüri heyetinin yetkililere bir soru sorduğu belirtildi. Jüri üyelerinin, “Bazı suçlar konusunda anlaşsak ve bazılarında anlaşamazsak ne yapmalıyız” diye sorarak yanıt beklediği aktarıldı.

Hakim Richard Berman ise jüriye, görüşmeye devam ederek bir sonuca ulaşmaya çalışmalarını tavsiye etti.

Karar için jürinin oybirliği şartı gerekiyor. Kararın belirlenmesi için ise bir süre sınırlaması bulunmuyor.

ÇAĞLAYAN’DAN ASLAN’A: KILIBIKMIŞ YA

Öte yandan duruşmadaki gelişmeleri aktaran gazeteci Adam Kalsfeld’in aktardığına göre duruşmada, Rıza Sarraf, Süleyman Aslan ve Zafer Çağlayan arasındaki bir telekonferans görüşmesinin kaydı dinletildi. Kayıtta Aslan, çocukları okula bırakması gerektiği için toplantıya gelemediğini ifade ediyor. Ardından kayda göre Zafer Çağlayan, Süleyman Aslan için “Kılıbıkmış ya” diyor.

Sputnik

The post Sarraf davasında jüri yeniden toplandı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar