Gündem

Hükümetten ‘Savaşa hayır’ diyen meslek odalarına: İsimlerinden ‘Türk’ü çıkarsınlar

Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na karşı çıkan ve bunu ‘Savaşa hayır’ diyerek gösteren TTB ve TMMOB’a hükümetten bir tepki daha geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘terör sevici’ ifadesiyle suçladığı meslek odalarına tepki gösteren Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ sosyal medya hesabı Twitter’dan şu görüşlerini yazdı:

Türk Tabibler Birliği (TTB) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)yönetimleri,bugüne dek terör örgütlerinin, teröristler, terör saldırıları ve terör örgütü katliamlarına dair en ufak bir eleştiri dahi yapmadığı, ama dara ve zora düştükçe onlara destek verdiği açıktır.

İnsan Hakları ve barış kavramları; artık bu yönetimlerin terör seviciliğini örtemez hale gelmiştir. Sahi, TTB ve TMMOB yönetimleri, gerçekte kimleri temsil ediyorlar? Türk tabib, mühendis ve mimarları ve çıkarlarını mı yoksa terör örgütleri ve çıkarlarını mı temsil ediyorlar?

Bu haliyle; Türk Tabibler Birliği yönetimi, Türk tabiblerini; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimi,Türk mühendis ve mimarlarını temsil edemez ve  adlarında “Türk” ismini kullanamazlar.

Türkiye’de bu kadar milletini,bayrağını,vatanını ve devletini seven tabib,mühendis ve mimar varken, TTB ve TMMOB yönetiminin hala terör sevicilerin elinde olması, tabibler, mühendisler ve mimarlar  için utanç verici, Türkiye içinse kabul edilemez, bir durumdur.

Türk Tabibler Birliği ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimleri,ya görevlerini bırakmalıdır ya da adlarındaki”Türk”ismini çıkarmalıdır veyahut da milletini ve devletini seven tabibler ile mühendis ve mimarlar,terör sevici bu yönetimleri değiştirmelidir.

Sputnik

The post Hükümetten ‘Savaşa hayır’ diyen meslek odalarına: İsimlerinden ‘Türk’ü çıkarsınlar appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar