Gündem

Erdoğan’dan CHP’li Yılmaz’a ÖSO tepkisi

Kocaeli’de partisinin gençlik kolları kongresi öncesi konuşan Erdoğan, Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) için terörist benzetmesi yapan CHP’li vekillere tepki gösterdi.

ÖSO ile El Kaide’nin aynı olduğunu söyleyen Yılmaz’ın ‘siyaseten ahlaksız’ olduğunu söyleyen Erdoğan, CHP’yi de ‘teröristlerle aynı yerde olmakla’ itham etti.

‘ÖSO’NUN BENİM MEHMEDİMLE BERABER 13 ŞEHİDİ VAR’

Erdoğan, şunları söyledi:

“Şu anda ana muhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO’ya ‘terör örgütü’ diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var. Peki siz kimle berabersiniz? Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı? Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.”

‘ADALARI SİZ VERDİNİZ’

Erdoğan, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Şimdi Kılıçdaroğlu’na sorarsan Lozan’da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz, siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve o tarihi dosyaları, Lozan da dahil olmak üzere bunların önüne de milletime de bunları o belgelerle anlatacağız.”

Sputnik

The post Erdoğan’dan CHP’li Yılmaz’a ÖSO tepkisi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar