Gündem

Erdoğan: Millet, 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor

Kocaeli’nde partisinin gençlik kolları kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  • Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin’e yürüyor. Sınırlarımızı taciz edenler, bu vatana ihanet edenler bedellerini ödeyecek.
  • Rabbimiz, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz’ buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçik’im Afrin’e yürüyor, İdlib’e yürüyecek Allah’ın izniyle.
  • En az bir yabancı dili mutlaka bileceksiniz. Kendi alanınızda dünyadakilerden asla geri kalmayacaksınız. En iyi mühendis, doktor, iktisatçı olacaksınız. Aynı zamanda ülkemizin tarihini, güncel gelişmeleri de ihmal etmeyeceksiniz. Tüm gençlerimizi AK Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum.
  • Yıllarca ülkemizde insanlara, özellikle de gençlere siyaset kötü bir uğraş gibi gösterilmeye çalışıldı. Hâlbuki siyaset, ülkenin geleceği için söz söyleme, fikir belirtme, irade ortaya koyma sanatıdır.
  • (‘Bizi Afrin’e götür’ sesleri üzerine) Afrin’in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum ‘Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?’ diye, ‘Şimdilik yok’ dediler, olduğu anda beraber gideceğiz.
  • Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yoktur. Ama gönül sınırlarımız içindeki hiçbir kardeşimizin mahzun kalmasına, hele hele zulüm görmesine de seyirci kalamayız.
  • İnsanlık vicdanı, Suriye’de katledilen çoğu çocuk ve kadın 1 milyon insanın karşısında nasır tuttu. Biz kendi ahlakımızdan vaz mı geçeceğiz? Asla böyle yanlış bir yola düşmedik, düşmeyeceğiz. Amerikalı, Avrupalı, Çinli için, diğer ülkeler için Suriye, Irak, Kuzey Afrika coğrafyaları ve buralarda izledikleri politikalar, günlük çıkarları bakımından elverişli gördükleri taktik bir araç olabilir ama bizim için bu coğrafyanın Karadeniz’den, Ege’den, Akdeniz’den, İç Anadolu’dan, diğer bölgelerimizden bir farkı yoktur.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Erdoğan’ın konuştuğu sırada kongrenin yapıldığı alanda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden bir pankart açıldı. Pankartta “Sayın Devlet Bahçeli’yi milli duruşundan dolayı tebrik ederiz. AK Gençlik” ifadesi yer aldı.

Sputnik

The post Erdoğan: Millet, 15 Temmuz gibi Afrin’e yürüyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar