Gündem

Canlı yayında ‘sehven’ ‘TSK sivilleri hedef aldı’ diyen TRT spikeri hakkında soruşturma

TRT Haber spikeri Tuğba Dalkılıç, canlı yayında 2 kez, ‘TSK’nın sivilleri hedef aldığını’ söyledi. Olayın ardından Twitter üzerinden hata yaptığını söyleyerek özür dileyen spiker, ” Bugün TRT Haber ekranlarında yaptığım canlı yayın sırasınsa “terör örgütü PKK Burseya tepesinden  sivilleri vuruyor” diyecekken sehven TSK dedim. Tamamen yayın heyecanıyla yapılmış bir hataydı. Kamuoyundan çok özür diliyorum” dedi.

​TRT Haber’den konuya ilişkin yapılan açıklamada ise spiker hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Afrin’deki Burseya Dağı’nın TSK ve ÖSO güçlerince alınmak üzere olduğunu söylediği sırada yapılan canlı yayında, spiker Tuğba Dalkılıç şunları söyledi: “Muhabirlerimiz çok önemli bilgiler verdi. Mesela az önce Bülent Çulcuoğlu hemen çatışmaların yaşandığı bölgeden dedi ki, ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu.’”

TRT HABER: SPİKER EKRANDAN ÇEKİLDİ, YERİNE YENİ BİR ARKADAŞIMIZ GÖREVLENDİRİLDİ

TRT Haber’den konuya dair yapılan açıklama şöyle: “28.01.2018 tarihinde (bugün) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır. Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz.”Sputnik

The post Canlı yayında ‘sehven’ ‘TSK sivilleri hedef aldı’ diyen TRT spikeri hakkında soruşturma appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar